Awatar Admin Whitelaka
4 min

Depilacja IPL to usuwanie zbędnego owłosienia przy użyciu urządzenia, które wysyła wiązkę intensywnie pulsującego światła (Intense Pulsed Light) w miejscu, gdzie została przyłożona głowica. Ponieważ depilator IPL emituje spektrum fal świetlnych o różnej długości (515 – 1200 nm) i rozchodzących się w różnych kierunkach, depilacja nie jest tak precyzyjna jak w przypadku użycia lasera, który wysyła pojedynczą wiązkę światła o dokładnie określonej długości fali i likwiduje włosek po włosku.

Używając depilatora IPL obejmujemy za to za jednym razem większy obszar skóry, co oznacza, że zabieg trwa o wiele krócej. Z tego samego powodu depilator IPL lepiej sprawdza się w zabiegach przeprowadzanych na dużych powierzchniach skóry (np. gdy depilujemy całe nogi), a tradycyjna depilacja laserowa, gdy usuwamy owłosienie na mniejszym obszarze, punktowo (np. nad górną wargą, pod pachami).

Jak przygotować się do zabiegu

Planując przeprowadzenie fotodepilacji IPL należy na co najmniej 4 tygodnie zrezygnować z opalania na słońcu i w solarium oraz odstawić samoopalacze. Trzeba także czasowo wstrzymać się z przyjmowaniem leków fotouczulająych, w tym ziół i preparatów hormonalnych; antybiotyków i leków rozrzedzających krew.

Na około 3 tygodnie przed fotodepilacją powinniśmy zrezygnować z wszelkich zabiegów drażniących skórę, takich jak mikrodermabrazja, peelingi chemiczne czy mechaniczne.

Przed zabiegiem skórę należy dokładnie oczyścić, a włoski ogolić lub przyciąć tak, by miały długość maksymalnie 1-3 mm. Wystarczy dwa – trzy dni przed wizytą w salonie ogolić włosy maszynką.

W dniu zabiegu na skórę poddawaną działaniu intensywnie pulsującego światła nie należy nakładać żadnych kosmetyków.

Jak wygląda zabieg IPL

Podczas zabiegu depilatorem emitującym intensywnie pulsujące światło o długości fal od 515 do 1200 nm, głowicę depilatora należy umieszczać tak, by dotykała ciała, po czym uruchomić naświetlanie w sposób ciągły lub pulsowy i prowadzić głowicę w taki sposób, by objąć działaniem kolejne obszary skóry. W trakcie depilacji odczuwa się delikatne ciepło, niekiedy pieczenie skóry. Pozbywając się włosów przy pomocy depilatora IPL naświetlamy znacznie większe obszary skóry niż w przypadku depilacji laserem, dzięki czemu zdecydowanie  skracamy zabieg.

Czy po fotodepilacji IPL trzeba specjalnie traktować skórę?

Obszar skóry poddany depilacji IPL przez kilka dni powinien być wolny od jakichkolwiek kosmetyków, poza zaleconym przez kosmetologa produktem łagodzącym. Również przez jeden dzień należy unikać gorących kąpieli i wykonywania peelingu, a także korzystania z sauny i basenu z chlorowaną wodą. Niewskazane jest tarcie skóry i drapanie się. Należy unikać nadmiernego pocenia się i wysiłku fizycznego. Trzeba chronić skórę przed promieniowaniem UV – nawet do czterech tygodni. Pomaga w tym systematyczne stosowanie kremów z wysokimi filtrami, które zabezpieczą skórę przed działaniem promieni słonecznych oraz, w miarę możliwości, noszenie ubrań z długimi rękawami i nogawkami.

Umów się na wizytę!

W gabinecie White Łąka dla każdego tworzymy indywidualny program, specjalnie spersonalizowany do Twoich potrzeb, zgodnie z ustalonymi przez Ciebie celami. Już dziś skorzystaj z naszej oferty i przekonaj się sama!

Jakich efektów można oczekiwać po depilacji IPL

Jeśli zadziałamy intensywnie pulsującym światłem na niepożądane owłosienie na właściwym etapie jego wzrostu (czyli w fazie anagenu), podczas  jednego zabiegu uda się usunąć ok. 50% włosów. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak przygotujemy się do depilacji, tzn. na jakim etapie wzrostu będą nasze włosy. U jednego pacjenta uda się usunąć ich nawet połowę, ale u innego może to być raptem 20%.

Po każdej kolejnej sesji depilacji intensywnie pulsującym światłem można zauważyć gładkie prześwity pomiędzy odrastającymi włoskami, które w pewnej części samoczynnie wypadają, a ponieważ mieszki włosowe ulegają zniszczeniu, wiele włosów już nigdy nie odrasta. Samoistnego wypadania włosów możemy się spodziewać, po około 2 tygodniach, natomiast całkowity efekt pierwszego zabiegu widoczny jest dopiero po około 4 tygodniach.

Jak długo utrzymują się efekty fotodepilacji?

Efekty fotodepilacji IPL są trwałe, co oznacza, że po całej zaplanowanej serii zabiegów zbędne owłosienie zostaje usunięte na zawsze. Zdarza się, że po roku, dwóch włoski zaczynają odrastać – rosną jednak wolniej, i są zdecydowanie jaśniejsze. Warto wtedy zdecydować się na zabieg przypominający.

Jak często trzeba powtarzać zabieg IPL

Aby uzyskać efekt całkowitego pozbycia się zbędnego owłosienia z wybranej partii ciała potrzebnych jest 6-8 zabiegów. W indywidulanych przypadkach ta liczba może ulec zmianie. Aby depilacja IPL była maksymalnie skuteczna, należy stosować ją co ok. 2-8tygodnie.

Umów się na wizytę!

W gabinecie White Łąka dla każdego tworzymy indywidualny program, specjalnie spersonalizowany do Twoich potrzeb, zgodnie z ustalonymi przez Ciebie celami. Już dziś skorzystaj z naszej oferty i przekonaj się sama!

Podsumowanie

Depilacja metodą IPL to oddziaływanie całą wiązką promieni, co znacznie ogranicza uczucie dyskomfortu. Zabiegi są krótsze, niż w przypadku depilacji laserem i mniej kosztowne. Urządzenie do depilacji IPL emituje dokładnie takie wiązki promieni, które oddziałują tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach – rozgrzewają je do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu i nie ma ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

awatar

Admin Whitelaka

Od 2014 roku jako gabinet wzorcowy producenta aparatury Ganc Med, oferujemy usługi w zakresie kosmetologii estetycznej. W tym zakresie proponujemy pełną gamę usług . Dla każdego pacjenta indywidulanie tworzymy program, którego celem jest zaspokojenie jego oczekiwań w zakresie pięknego i zdrowego wyglądu oraz dobrego samopoczucia.

0 komentarzy

Zobacz też

Kategorie
22-03-2022
Depilacja laserowa, IPL czy SHR?

W metodach IPL oraz SHR zbędne owłosienie usuwane jest przy wykorzystaniu spektrum fal świetlnych o różnej długości, co znacznie zwiększa obszar działania impulsów świetlnych i tym samym skraca czas ich oddziaływania na skórę.

+ Czytaj artykuł
Kategorie
22-03-2022
Co to jest rumień i jak sobie z nim poradzić?

Rumień, czyli zaczerwienienie skóry spowodowane rozszerzeniem naczyń włosowatych, to jeden z najczęściej występujących objawów dermatologicznych.

+ Czytaj artykuł
Kategorie
22-03-2022
Kosmetyczka a kosmetolog – różnice

Jakie są różnice między kosmetyczką a kosmetologiem? Jakie uprawnienia mają przedstawiciele obydwu zawodów? Sprawdź w naszym artykule!

+ Czytaj artykuł
Kategorie
08-03-2022
Co to jest depilacja IPL?

Depilacja IPL to usuwanie zbędnego owłosienia przy użyciu urządzenia, które wysyła wiązkę intensywnie pulsującego światła (Intense Pulsed Light) w miejscu, gdzie została przyłożona głowica.

+ Czytaj artykuł

Umów się na konsultację z naszym specjalistą

Konsultacje z Kosmetologiem w naszym salonie odbywają się codziennie i bezpłatnie. Podczas konsultacji dowiesz się jaka terapia jest dla Ciebie najodpowiedniejsza, aby osiągnąć założony cel oraz poznasz pełną ofertę.

Umów się na konsultację!