Przyczyny powstawania naczyniaków rubinowych

Naczyniaki rubinowe, zwane także punktami rubinowymi, plamkami rubinowymi, objawem De Morgana albo naczyniakami starczymi powstają m.in. na skutek zmian hormonalnych, uwarunkowań genetycznych, a niekiedy również narażenia skóry na kontakt z niektórymi substancjami chemicznymi (np. podczas zażywania cyklosporyny). To niewielkie grudki o intensywnie czerwonym kolorze, zazwyczaj powstające na ramionach i tułowiu, które stanowią wyłącznie problem estetyczny, zwłaszcza jeśli znajdują się w miejscu ocierania się bielizny o skórę lub na partiach ciała, które często golimy.

Laserowe usuwanie naczyniaka rubinowego

Najskuteczniejszym sposobem pozbycia się naczyniaków skórnych jest ich usuwanie laserowe. W celu usunięcia naczyniaków rubinowych stosuje się kilka zabiegów, które zapewniają trwały efekt.

Zabieg laserowej epilacji dekoltu

Jak usunąć naczyniaka rubinowego

Zamykanie naczynek i usuwanie naczyniaków rubinowych to trwały i nieinwazyjny zabieg. Termokoagulacja zmian skórnych wykorzystuje potencjał leczniczy oraz zaawansowaną technologię fal radiowych lasera. Zabieg polega na w pełni kontrolowanym przyciąganiu płynów międzykomórkowych na powierzchnię skóry, co wywołuje ciśnienie wewnątrzkomórkowe, które, z kolei, wywołuje efekt elektrokoagulacji naczynka. Efektem jest jednolita skóra bez zmian naczyniowych.

Wskazania do zabiegu

zmiany skórne w postaci naczyniaka rubinowego

Wśród przeciwwskazań do zabiegu usunięcia naczyniaka rubinowego wymienia się:

terapię retinoidami (miejscowo i ogólnie)
spożywanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, skrzyp polny)
zażywanie leków światłouczulających (antybiotyki, sterydy)
cukrzycę
ciążę

Sprawdź nasze pozostałe zabiegi!

Kategorie
Usuwanie pajączków na twarzy

Pod cienką skóra Twojej twarzy widoczna jest siec drobnych, pękających naczyń krwionośnych? Laserowe usuwanie pajączków na twarzy pozwala skutecznie i bezpiecznie pozbyć się tego problemu!

Kategorie
Zamykanie naczynek pod oczami

Naczynka widoczne pod oczami sprawiają, że Twoja twarz wygląda na zmęczoną? Skuteczne i bezpieczne zamykanie naczynek pod oczami doda blasku Twojemu spojrzeniu!

Umów się na konsultację z naszym specjalistą

Konsultacje z Kosmetologiem w naszym salonie odbywają się codziennie i bezpłatnie. Podczas konsultacji dowiesz się jaka terapia jest dla Ciebie najodpowiedniejsza, aby osiągnąć założony cel oraz poznasz pełną ofertę.

Skorzystaj z konsultacji już dziś!