Na czym polega epilacja łydek laserem SHR (Super Hair Removal)

Metoda SHR, służąca do laserowego usuwania owłosienia, polega na trwałym zniszczeniu cebulek włosa oraz ich naczyń krwionośnych za pomocą intensywnych impulsów termicznych wydobywających się z głowicy zabiegowej sterowanej przez Kosmetologa. Przygotowując się do zabiegu należy zachować na łydkach minimalny odrost włosa: włos przebity przez skórę, wyczuwalny pod palcem o maksymalnej długości 2 milimetrów.

Laserowa epilacja łydek

Epilacja laserowa łydek pozwala na stałe pozbyć się uciążliwego owłosienia i uniknąć ryzyka wrastania włosków w skórę, które często pojawia się jako efekt uboczny po depilacji warunkach domowych. Depilacja łydek stosowana w warunkach domowych i odbywająca się przy pomocy jedno- lub wielorazowych maszynek do golenia, past cukrowych, kremów depilujących czy elektrycznych depilatorów, wiąże się z ryzykiem wrastania włosków. Problem nasila się, kiedy po nieprawidłowo, niedbale czy pospiesznie przeprowadzonym zabiegu depilacji zakładamy rajstopy albo ciasne dżinsy i może prowadzić do powstawania stanów zapalnych.

Wskazania do laserowej epilacji łydek

wrażliwa skóra, którą łatwo podrażnia golenie maszynką, wosk, depilator, kremy itp.
zaburzenia hormonalne niosące za sobą obfite owłosienie
tendencja do wrastania włosków pod skórę oraz zapaleń okołomieszkowych
aktywność sportowa, w której idealnie gładka skóra nóg jest ważna ze względu na niwelację oporu powietrza, np. kolarstwo, pływanie

Przeciwwskazania do depilacji łydek laserem

świeża opalenizna
zażywanie retinoidów (witamina A)
zażywanie leków fotouczulających (np. zioła - dziurawiec, leki hormonalne)
zażywanie leków obniżających krzepliwość krwi
przerwana ciągłość naskórka (świeże rany, w tym rany po zabiegach chirurgicznych)
epilepsję
choroby nowotworowe
bielactwo
łuszczyca
cukrzyca nieunormowana
aktywne infekcje

Zobacz również

Kategorie
Epilacja laserowa pach

Idealnie gładkie i jasne pachy? Epilacja laserowa pach to najlepszy sposób na skuteczne usunięcie niechcianych włosków z pach raz na zawsze!

Kategorie
Epilacja laserowa nóg – całe nogi

Chcesz skończyć raz na zawsze z goleniem nóg? Epilacja laserowa nóg, obejmująca całe nogi, to prosty sposób na trwałe usunięcie niechcianych włosków!

Kategorie
Epilacja laserowa wąsika

Wąsik nad górną wargą sprawia, że czujesz się niekomfortowo? Usuń go raz na zawsze! Laserowa epilacja wąsika to najlepszy sposób na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia z twarzy!

Kategorie
Epilacja laserowa brody

Broda bez niechcianych włosków? Epilacja laserowa to zabieg, który pozwala na skuteczne i bezpieczne usunięcie owłosienia z twarzy, raz na zawsze.

Kategorie
Bikini płytkie – epilacja

Chcesz bezpiecznie i skutecznie usunąć owłosienie z okolic bikini? Jesteś we właściwym miejscu! Epilacja laserowa bikini pozwala szybko pozbyć się niechcianych włosków!

Kategorie
Bikini głębokie – epilacja

Depilacja bikini, zwłaszcza w wersji brazylijskiej, czyli głębokiej, obejmuje obszar pachwin, wzgórka łonowego i warg sromowych.

Kategorie
Epilacja laserowa rąk

Gładkie ręce, bez niechcianych włosków? To możliwe! Epilacja laserowa rąk umożliwia skuteczne usunięcie włosów z całych rąk lub ich dowolnej części, raz na zawsze!

Kategorie
Epilacja laserowa brwi

Chcesz trwale wyregulować brwi, pozbyć się niechcianych włosków wyrastających pod linią brwi lub między nimi, na nasadzie nosa? Epilacja laserowa brwi to zabieg dla Ciebie!

Umów się na konsultację z naszym specjalistą

Konsultacje z Kosmetologiem w naszym salonie odbywają się codziennie i bezpłatnie. Podczas konsultacji dowiesz się jaka terapia jest dla Ciebie najodpowiedniejsza, aby osiągnąć założony cel oraz poznasz pełną ofertę

Zapisz się na zabieg już dziś!