Peeling kwasem azelainowym

Kwas azelainowy jest organicznym związkiem chemicznym występującym w zbożach i należącym do grupy kwasów dikarboksylowych. Ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Polecany jest także do skóry wrażliwej. Przed zabiegiem nie wolno wykonywać zabiegów takich jak peelingi mechaniczne czy mikrodermabrazaja. Przez 4 tygodnie po zabiegu nie wolno eksponować skóry na działanie promieni UV, a co za tym idzie – nie można się opalać.

Peeling kwasem azelainowym

Peeling azelainowy to skuteczna metoda na walkę z trądzikiem czy z zaskórnikami, kondycja Twojej skóry poprawi się już po pierwszym zabiegu, a koloryt zacznie wracać do naturalnej barwy

Peeling azelainowy - wskazania

trądzik pospolity / różowaty
skóra problematyczna
przebarwienia
rumień
skóra atopowa
skóra łojotokowa
powiększone naczynia krwionośne

Peeling azelainowy - przeciwwskazania

ciąża i laktacja
alergie skórne
stany zapalne i uszkodzenia skóry
skłonność do keloidów (bliznowców)
okres 7 dni po krioterapii (dotyczy skóry w planowanym miejscu zabiegu)
okres 2 miesięcy po zabiegu chirurgicznym (dotyczy skóry w planowanym miejscu zabiegu)
okres 2 miesięcy po zabiegu chirurgicznym (dotyczy skóry w planowanym miejscu zabiegu)

Efekty peelingu kwasem azelainowym

Po peelingu kwasem azelainowym można spodziewać się:

  • usunięcia przebarwień skóry i rumienia
  • działania antybakteryjnego i przeciwzapalnego
  • ujednolicenia kolorytu cery
  • zamknięcia się porów
  • zmniejszenia wydzielania się sebum
  • skutecznej redukcji trądziku różowatego

Jako przejściowe skutki uboczne mogą pojawić się rumień, pieczenie, świąd lub złuszczanie naskórka (nie można go zdrapywać!). Po neutralizacji i zmyciu peelingu azelainowego nakładana jest maska łagodząca, następnie nakładany jest krem regenerujący oraz krem z wysokim filtrem. Skórę należy bardzo dobrze nawilżać.

Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu

Sprawdź pozostałe zabiegi

Kategorie
Peeling laktobionowy

Peeling laktobionowy dedykowany jest skórze nadwrażliwej, trądzikowej, atopowej, łuszczycowej i naczynkowej. Kwas laktobionowy należy do grupy kwasów hydroksylowych zwanych polihydroksykwasami (PHA)

Kategorie
Peeling pirogronowy

Kwas pirogronowy należy do organicznych związków chemicznych zwanych alfa ketokwasami. Ma właściwości eksfoliacyjne tzn. złuszczające, sebostatyczne i bakteriostatyczne.

Kategorie
Peeling salicylowy

Kwas salicylowy należy do grupy beta-hydroksykwasów (BHA) i jest łagodniejszy od kwasów AHA. W kosmetologii najczęściej stosuje się 30% kwas salicylowy, który działa na skórę oczyszczająco, bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo.

Kategorie
Peeling glikolowy

Kwas glikolowy to jeden z najczęściej stosowanych w produktach kosmetycznych kwasów złuszczających z grupy AHA. Ma on bardzo prostą budowę, dlatego łatwo i szybko wnika w najgłębsze warstwy skóry.

Kategorie
Peeling fitowy

Peeling fitowy ma właściwości przeciwutleniające i chelatujące, wiąże pierwiastki, będące odpowiedzialnymi za procesy oksydacyjne

Kategorie
Peeling ferulowy

Profesjonalny peeling kwasem ferulowym to zabieg pozwalający efektownie i bezpiecznie odmłodzić i rozjaśnić skórę twarzy, tworząc równocześnie naturalną tarczę ochronną dla Twojej cery.

Kategorie
Peeling mlekowy

W dermatologii wykorzystuje się kwas L-mlekowy, raczej jako dodatek w peelingach złożonych niż jako samodzielna substancja peelingująca. Sprawdź!

Kategorie
Peeling szikimowy

Peeling kwasem szikimowym to delikatny zabieg o ponadprzeciętnej mocy i skuteczności! Efektywnie oczyszcza skórę, uwalniając ja od zaskórników i przebarwień oraz wyraźnie odświeża i odmładza cerę.

Kategorie
Peeling retinolem

Peeling z retinolem to zabieg aktywizujący komórki skóry do intensywnej odnowy, wyraźnie rozjaśniający, odświeżający i odmładzający skórę. Twoja skóra odzyska zdrowy i promienny wygląd!

Kategorie
Peeling migdałowy

Kwas migdałowy działa intensywnie rewitalizująco i bakteriobójczo. Skutecznie rozjaśnia skórę i przywraca jej świeży, zdrowy wygląd. Może być stosowany na każdym typie skóry!

Umów się na konsultację z naszym specjalistą!

Nie wiesz, na jaki rodzaj peelingu się zdecydować? Nasi profesjonalni i doświadczeni Kosmetolodzy chętnie pomogą ci zdecydować w trakcie bezpłatnych konsultacji. W trakcie konsultacji dowiesz się wszystkiego o peelingu azelainowym oraz doradzą jaki peeling pomoże Ci osiągnąć zamierzone efekty. Skorzystaj już dziś!

Umów się na wizytę!