Peeling kwasem fitowy

Kwas fitowy jest organicznym związkiem chemicznym, występującym naturalnie w ziarnach niektórych zbóż, otrębach, nasionach roślin strączkowych, nasionach owoców i orzechach, otrębach ryżowych oraz otrębach pszennych i siemieniu lnianym. Ma właściwości przeciwutleniające i chelatujące (przyczynia się do usuwania z organizmu nadmiaru metali – miedzi i żelaza oraz wapnia). Kwas fitowy wiąże więc pierwiastaki, będące odpowiedzialnymi za procesy oksydacyjne (to jest powodujące starzenie się skóry) zachodzące w ludzkim organizmie.

W stężeniach 10-25% kwas fitowy działa silnie wybielająco oraz peelingująco, usuwając martwy naskórek oraz odblokowuje pory. Zabiegi z użyciem kwasu fitowego powodują mniejszy dyskomfort niż zabiegi z kwasem glikolowym.

Peeling fitowy - zabieg rozjaśniająco-odmładzający

Peeling fitowy to odpowiedź na twoje problemy ze starzejącą się skórą. Zabieg pozwoli odmłodzić skórę poprzez przywrócenie jej elastyczności i gładkich rys. Efekty widać już po pierwszym zabiegu. Przekonaj się sama już dzisiaj!

Peeling fitowy - wskazania

suchej
wrażliwej
naczynkowej
z przebarwieniami

Peeling fitowy - przeciwwskazania

ciąża i laktacja
uszkodzenia skóry
doustna terapia pochodnymi witaminy A (retinoidami) do 6 miesięcy po zakończeniu leczenia
terapia sterydami (zwłaszcza doustna i długotrwała)
teleangiektazje
znamiona melanocytowe

Peeling kwasem fitowym - efekty

Peeling kwasem fitowym jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, w tym bardzo wrażliwej. Nie uwrażliwia on skóry na promienie UV, może być więc stosowany również latem. Przynosi następujące korzyści:

  • wyrównuje koloryt
  • redukuje przebarwienia i plamy pigmentacyjne
  • rozjaśnia
  • regeneruje i odmładza skórę
  • opóźnia procesy starzenia
  • poprawa sprężystości skóry
  • działa przeciwzapalnie
  • regeneruje uszkodzenia skóry
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu

Sprawdź też

Kategorie
Peeling laktobionowy

Peeling laktobionowy dedykowany jest skórze nadwrażliwej, trądzikowej, atopowej, łuszczycowej i naczynkowej. Kwas laktobionowy należy do grupy kwasów hydroksylowych zwanych polihydroksykwasami (PHA)

Kategorie
Peeling pirogronowy

Kwas pirogronowy należy do organicznych związków chemicznych zwanych alfa ketokwasami. Ma właściwości eksfoliacyjne tzn. złuszczające, sebostatyczne i bakteriostatyczne.

Kategorie
Peeling salicylowy

Kwas salicylowy należy do grupy beta-hydroksykwasów (BHA) i jest łagodniejszy od kwasów AHA. W kosmetologii najczęściej stosuje się 30% kwas salicylowy, który działa na skórę oczyszczająco, bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo.

Kategorie
Peeling glikolowy

Kwas glikolowy to jeden z najczęściej stosowanych w produktach kosmetycznych kwasów złuszczających z grupy AHA. Ma on bardzo prostą budowę, dlatego łatwo i szybko wnika w najgłębsze warstwy skóry.

Kategorie
Peeling ferulowy

Profesjonalny peeling kwasem ferulowym to zabieg pozwalający efektownie i bezpiecznie odmłodzić i rozjaśnić skórę twarzy, tworząc równocześnie naturalną tarczę ochronną dla Twojej cery.

Kategorie
Peeling azelainowy

Kwas azelainowy jest organicznym związkiem chemicznym występującym w zbożach i należącym do grupy kwasów dikarboksylowych. Ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Kategorie
Peeling mlekowy

W dermatologii wykorzystuje się kwas L-mlekowy, raczej jako dodatek w peelingach złożonych niż jako samodzielna substancja peelingująca. Sprawdź!

Kategorie
Peeling szikimowy

Peeling kwasem szikimowym to delikatny zabieg o ponadprzeciętnej mocy i skuteczności! Efektywnie oczyszcza skórę, uwalniając ja od zaskórników i przebarwień oraz wyraźnie odświeża i odmładza cerę.

Kategorie
Peeling retinolem

Peeling z retinolem to zabieg aktywizujący komórki skóry do intensywnej odnowy, wyraźnie rozjaśniający, odświeżający i odmładzający skórę. Twoja skóra odzyska zdrowy i promienny wygląd!

Kategorie
Peeling migdałowy

Kwas migdałowy działa intensywnie rewitalizująco i bakteriobójczo. Skutecznie rozjaśnia skórę i przywraca jej świeży, zdrowy wygląd. Może być stosowany na każdym typie skóry!

Umów się na konsultację z naszym specjalistą

Nie wiesz, na jaki rodzaj peelingu się zdecydować? Nasi profesjonalni i doświadczeni Kosmetolodzy chętnie pomogą ci zdecydować w trakcie bezpłatnych konsultacji. W trakcie konsultacji dowiesz się wszystkiego o peelingu fitowym oraz doradzą jaki peeling pomoże Ci osiągnąć zamierzone efekty. Skorzystaj już dziś!

Umów się na konsultację!