Peeling z kwasem glikolowym

Kwas glikolowy to jeden z najczęściej stosowanych w produktach kosmetycznych kwasów złuszczających z grupy AHA. Ma on bardzo prostą budowę, dlatego łatwo i szybko wnika w najgłębsze warstwy skóry. Jest pozyskiwany z trzciny cukrowej, obok właściwości eksfoliacyjnych ma także właściwości nawilżające i wygładzające, przywraca odpowiednie pH skóry i odżywia ją. Kwas glikolowy może występować w stężeniach od 5% do nawet 70%. Do zastosowań domowych stosuje się produkty o stężeniu 5% – 15%, do zastosowań kosmetologicznych – wyższym.

Umów się na wizytę!

Peeling kwasem glikolowym

Peeling glikolowy jest najczęściej stosowanym w kosmetyce, należy do grupy kwasów AHA. Kwas glikolowy nawilża skórę, wygładza nadając młodego wyglądu, oraz pobudza produkcję kolagenu.

Peeling glikolowy - wskazania

skóra sucha/tłusta
trądzik
łojotok
zmarszczki
blizny
przebarwienia

Peeling glikolowy - przeciwwskazania

ciąża i karmienie piersią
alergie skórne/AZS
aktywne choroby autoimmunologiczne
przerwanie ciągłości naskórka
nadżerki
opryszczka
trwająca terapia pochodnymi witaminy A (retinoidami)

Efekty peelingu kwasem glikolowym

Przy stosowaniu preparatów z kwasem glikolowym może dojść do przejściowego pogorszenia stanu skóry, który objawia się tak zwanym „wysypem”, jednak ostateczne efekty ich działania są spektakularne:

  • spłycenie zmarszczek
  • wyrównanie i poprawa kolorytu skóry
  • rozjaśnienie przebarwień i plam pigmentacyjnych
  • dokładne oczyszczenie
  • spłycenie blizn
  • przyspieszenie odnowy komórkowej

Po upływie 2-3 dni od wykonania peelingu kwasem glikolowym może być widoczne intensywne złuszczanie naskórka na całej powierzchni skóry. Nie wolno go odrywać ani w żaden sposób przyspieszać tego procesu – martwy naskórek powinien w samoistny sposób usunąć się z powierzchni skór

Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu

Cennik

Nazwa zabiegu Czas trwania zabiegu Cena zabiegu Umów się na wizytę
ARCHITECT Peel Twarz 60 min 309 zł
ARCHITECT Peel Twarz, Szyja i Dekolt 75 min 359 zł
Nazwa zabiegu Czas trwania zabiegu Cena zabiegu Umów się na wizytę
ARCHITECT Peel Twarz
60 min
309 zł
ARCHITECT Peel Twarz, Szyja i Dekolt
75 min
359 zł

Kategorie
Peeling laktobionowy

Peeling laktobionowy dedykowany jest skórze nadwrażliwej, trądzikowej, atopowej, łuszczycowej i naczynkowej. Kwas laktobionowy należy do grupy kwasów hydroksylowych zwanych polihydroksykwasami (PHA)

Kategorie
Peeling pirogronowy

Kwas pirogronowy należy do organicznych związków chemicznych zwanych alfa ketokwasami. Ma właściwości eksfoliacyjne tzn. złuszczające, sebostatyczne i bakteriostatyczne.

Kategorie
Peeling salicylowy

Kwas salicylowy należy do grupy beta-hydroksykwasów (BHA) i jest łagodniejszy od kwasów AHA. W kosmetologii najczęściej stosuje się 30% kwas salicylowy, który działa na skórę oczyszczająco, bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo.

Kategorie
Peeling fitowy

Peeling fitowy ma właściwości przeciwutleniające i chelatujące, wiąże pierwiastki, będące odpowiedzialnymi za procesy oksydacyjne

Kategorie
Peeling ferulowy

Profesjonalny peeling kwasem ferulowym to zabieg pozwalający efektownie i bezpiecznie odmłodzić i rozjaśnić skórę twarzy, tworząc równocześnie naturalną tarczę ochronną dla Twojej cery.

Kategorie
Peeling azelainowy

Kwas azelainowy jest organicznym związkiem chemicznym występującym w zbożach i należącym do grupy kwasów dikarboksylowych. Ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Kategorie
Peeling mlekowy

W dermatologii wykorzystuje się kwas L-mlekowy, raczej jako dodatek w peelingach złożonych niż jako samodzielna substancja peelingująca. Sprawdź!

Kategorie
Peeling szikimowy

Peeling kwasem szikimowym to delikatny zabieg o ponadprzeciętnej mocy i skuteczności! Efektywnie oczyszcza skórę, uwalniając ja od zaskórników i przebarwień oraz wyraźnie odświeża i odmładza cerę.

Kategorie
Peeling retinolem

Peeling z retinolem to zabieg aktywizujący komórki skóry do intensywnej odnowy, wyraźnie rozjaśniający, odświeżający i odmładzający skórę. Twoja skóra odzyska zdrowy i promienny wygląd!

Kategorie
Peeling migdałowy

Kwas migdałowy działa intensywnie rewitalizująco i bakteriobójczo. Skutecznie rozjaśnia skórę i przywraca jej świeży, zdrowy wygląd. Może być stosowany na każdym typie skóry!

Umów się na konsultację z naszym specjalistą

Konsultacje z Kosmetologiem w naszym salonie odbywają się codziennie i bezpłatnie. Podczas konsultacji dowiesz się jaka terapia jest dla Ciebie najodpowiedniejsza, aby osiągnąć założony cel oraz poznasz pełną ofertę.

Umów się na konsultację!