Peeling z kwasem mlekowym – jak działa

Peeling z wykorzystaniem kwasu mlekowego jest zabiegiem dość agresywnym, wywołującym mocne łuszczenie się skóry. Nie jest zalecany osobom z cienką i wrażliwą skórą. Powoduje znaczne rozjaśnieniem skóry, pogrubienie granicy pomiędzy skórą a naskórkiem, przywrócenie prawidłowej keratynizacji skóry, poprawę szczelności naskórka i podniesienie jego właściwości ochronnych. Zwiększa także zdolność skóry do wchłaniania substancji odżywczych oraz leczniczych zawartych w stosowanych do pielęgnacji skóry preparatach kosmetycznych oraz zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna.

Peeling z kwasem mlekowym można wykonać najwyżej 2 razy w roku, a odstęp pomiędzy zabiegami musi wynosić co najmniej 6 miesięcy.

Peeling kwasem mlekowym

W dermatologii wykorzystuje się kwas L-mlekowy, który uzyskiwany jest w procesie fermentacji cukrów, pod wpływem działania enzymów produkowanych przez bakterie mlekowe z rodzaju Lactobacillus. Składnik ten występuje raczej jako dodatek w peelingach złożonych niż jako samodzielna substancja peelingująca.

Wskazania do wykonania peelingu z kwasem mlekowym

blizny potrądzikowe
głębokie zmarszczki
przebarwienia
rozstępy
przesuszenie i zmatowienie skóry
zmiany w wyglądzie i strukturze skóry wynikające ze zbyt częstego wystawiania skóry na promieniowanie UV

Przeciwwskazania do wykonania peelingu mlekowego

aktywne stany zapalne skóry
infekcje wirusowe oraz bakteryjne
uszkodzenia skóry (przerwanie ciągłości skóry)
choroby autoimmunologiczne w fazie aktywnej
alergie
ciąża i karmienie piersią

Sprawdź też

Kategorie
Peeling laktobionowy

Peeling laktobionowy dedykowany jest skórze nadwrażliwej, trądzikowej, atopowej, łuszczycowej i naczynkowej. Kwas laktobionowy należy do grupy kwasów hydroksylowych zwanych polihydroksykwasami (PHA)

Kategorie
Peeling pirogronowy

Kwas pirogronowy należy do organicznych związków chemicznych zwanych alfa ketokwasami. Ma właściwości eksfoliacyjne tzn. złuszczające, sebostatyczne i bakteriostatyczne.

Kategorie
Peeling salicylowy

Kwas salicylowy należy do grupy beta-hydroksykwasów (BHA) i jest łagodniejszy od kwasów AHA. W kosmetologii najczęściej stosuje się 30% kwas salicylowy, który działa na skórę oczyszczająco, bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo.

Kategorie
Peeling glikolowy

Kwas glikolowy to jeden z najczęściej stosowanych w produktach kosmetycznych kwasów złuszczających z grupy AHA. Ma on bardzo prostą budowę, dlatego łatwo i szybko wnika w najgłębsze warstwy skóry.

Kategorie
Peeling fitowy

Peeling fitowy ma właściwości przeciwutleniające i chelatujące, wiąże pierwiastki, będące odpowiedzialnymi za procesy oksydacyjne

Kategorie
Peeling ferulowy

Profesjonalny peeling kwasem ferulowym to zabieg pozwalający efektownie i bezpiecznie odmłodzić i rozjaśnić skórę twarzy, tworząc równocześnie naturalną tarczę ochronną dla Twojej cery.

Kategorie
Peeling azelainowy

Kwas azelainowy jest organicznym związkiem chemicznym występującym w zbożach i należącym do grupy kwasów dikarboksylowych. Ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Kategorie
Peeling szikimowy

Peeling kwasem szikimowym to delikatny zabieg o ponadprzeciętnej mocy i skuteczności! Efektywnie oczyszcza skórę, uwalniając ja od zaskórników i przebarwień oraz wyraźnie odświeża i odmładza cerę.

Kategorie
Peeling retinolem

Peeling z retinolem to zabieg aktywizujący komórki skóry do intensywnej odnowy, wyraźnie rozjaśniający, odświeżający i odmładzający skórę. Twoja skóra odzyska zdrowy i promienny wygląd!

Kategorie
Peeling migdałowy

Kwas migdałowy działa intensywnie rewitalizująco i bakteriobójczo. Skutecznie rozjaśnia skórę i przywraca jej świeży, zdrowy wygląd. Może być stosowany na każdym typie skóry!

Umów się na konsultację z naszym specjalistą

Nie wiesz, na jaki rodzaj peelingu się zdecydować? Nasi profesjonalni i doświadczeni Kosmetolodzy chętnie pomogą ci zdecydować w trakcie bezpłatnych konsultacji. W trakcie konsultacji dowiesz się wszystkiego o peelingu mlekowym oraz doradzą jaki peeling pomoże Ci osiągnąć zamierzone efekty. Skorzystaj już dziś!

Umów się na wizytę już dziś!