Peeling mlekowy

Peeling z kwasem mlekowym – jak działa
Peeling z wykorzystaniem kwasu mlekowego jest zabiegiem dość agresywnym, wywołującym mocne łuszczenie się skóry. Nie jest zalecany osobom z cienką i wrażliwą skórą. Powoduje znaczne rozjaśnieniem skóry, pogrubienie granicy pomiędzy skórą a naskórkiem, przywrócenie prawidłowej keratynizacji skóry, poprawę szczelności naskórka i podniesienie jego właściwości ochronnych. Zwiększa także zdolność skóry do wchłaniania substancji odżywczych oraz leczniczych zawartych w stosowanych do pielęgnacji skóry preparatach kosmetycznych oraz zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna.
Peeling z kwasem mlekowym można wykonać najwyżej 2 razy w roku, a odstęp pomiędzy zabiegami musi wynosić co najmniej 6 miesięcy.
Peeling kwasem mlekowym
W dermatologii wykorzystuje się kwas L-mlekowy, który uzyskiwany jest w procesie fermentacji cukrów, pod wpływem działania enzymów produkowanych przez bakterie mlekowe z rodzaju Lactobacillus. Składnik ten występuje raczej jako dodatek w peelingach złożonych niż jako samodzielna substancja peelingująca.
Wskazania do wykonania peelingu z kwasem mlekowym
Przeciwwskazania do wykonania peelingu mlekowego
Sprawdź też
Umów się na konsultację z naszym specjalistą
Nie wiesz, na jaki rodzaj peelingu się zdecydować? Nasi profesjonalni i doświadczeni Kosmetolodzy chętnie pomogą ci zdecydować w trakcie bezpłatnych konsultacji. W trakcie konsultacji dowiesz się wszystkiego o peelingu mlekowym oraz doradzą jaki peeling pomoże Ci osiągnąć zamierzone efekty. Skorzystaj już dziś!
Umów się na wizytę już dziś!