Peeling kwasem pirogronowym

Kwas pirogronowy należy do organicznych związków chemicznych zwanych alfa ketokwasami. Ma właściwości eksfoliacyjne tzn. złuszczające, sebostatyczne i bakteriostatyczne. Jego naturalne źródła to jabłka, sfermentowane owoce oraz powstający z nich ocet. Złuszczanie po zabiegu peelingu pirogronowego przebiega bez efektu wysuszenia, ponieważ kwas pirogronowy hydrolizuje w kwas mlekowy o właściwościach nawilżających, tworząc na skórze film chroniący ją przed odwodnieniem.

Umów się na wizytę

Kwas pirogronowy - zabieg,

Zabieg kwasem pirogronowym ma właściwości złuszczające i bakteriostatyczne, doskonale nawilża skórę, dzięki czemu chroni ją przed odwodnieniem. Peeling pirogronowy doskonale przenika przez skórę - szybko i głęboko. Skorzystaj zabiegu już dziś!

Wskazania do peelingu kwasem pirogronowym

trądzik z obecnością zaskórników i wykwitów zapalnych
trądzik różowaty
nadmierny łojotok
blizny potrądzikowe
przebarwienia, melsama i zaburzenia pigmentacji, w tym pozapalne i potrądzikowe
rogowacenie przymieszkowe

Przeciwwskazania do peelingu kwasem pirogronowym

ciąża i laktacja
opryszczka, choroby zakaźne skóry
łuszczyca
atopowe zapalenie skóry
alergie na składniki kwasu
skłonność do tworzenia się bliznowców
terapia przeciwtrądzikowa pochodnymi kwasu retinowego (retinoidami) do 6 miesięcy wstecz

Efekty peelingu pirogronowego

Kwas pirogronowy to związek chemiczny o małych cząsteczkach, dzięki czemu przenika do skory szybko i głęboko. Efekty jego działania są spektakularne. Najważniejsze z nich to:

  • normalizacja wydzielania sebum,
  • działanie przeciwzaskórnikowe,
  • redukcja łojotoku,
  • likwidacja błyszczenie skóry,
  • działanie antybakteryjnie,
  • niwelacja zmian trądzikowych,
  • złuszczanie i wygładzanie skórę i poprawa jej kolorytu,
  • likwidacja blizn i przebarwień,
  • przywrócenie skórze prawidłowego nawilżenia
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu

Cennik

Nazwa zabiegu Czas trwania zabiegu Cena zabiegu Umów się na wizytę
ARCHITECT Peel Twarz 60 min 309 zł
ARCHITECT Peel Twarz, Szyja i Dekolt 75 min 359 zł
Nazwa zabiegu Czas trwania zabiegu Cena zabiegu Umów się na wizytę
ARCHITECT Peel Twarz
60 min
309 zł
ARCHITECT Peel Twarz, Szyja i Dekolt
75 min
359 zł

Sprawdź też

Kategorie
Peeling laktobionowy

Peeling laktobionowy dedykowany jest skórze nadwrażliwej, trądzikowej, atopowej, łuszczycowej i naczynkowej. Kwas laktobionowy należy do grupy kwasów hydroksylowych zwanych polihydroksykwasami (PHA)

Kategorie
Peeling salicylowy

Kwas salicylowy należy do grupy beta-hydroksykwasów (BHA) i jest łagodniejszy od kwasów AHA. W kosmetologii najczęściej stosuje się 30% kwas salicylowy, który działa na skórę oczyszczająco, bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo.

Kategorie
Peeling glikolowy

Kwas glikolowy to jeden z najczęściej stosowanych w produktach kosmetycznych kwasów złuszczających z grupy AHA. Ma on bardzo prostą budowę, dlatego łatwo i szybko wnika w najgłębsze warstwy skóry.

Kategorie
Peeling fitowy

Peeling fitowy ma właściwości przeciwutleniające i chelatujące, wiąże pierwiastki, będące odpowiedzialnymi za procesy oksydacyjne

Kategorie
Peeling ferulowy

Profesjonalny peeling kwasem ferulowym to zabieg pozwalający efektownie i bezpiecznie odmłodzić i rozjaśnić skórę twarzy, tworząc równocześnie naturalną tarczę ochronną dla Twojej cery.

Kategorie
Peeling azelainowy

Kwas azelainowy jest organicznym związkiem chemicznym występującym w zbożach i należącym do grupy kwasów dikarboksylowych. Ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Kategorie
Peeling mlekowy

W dermatologii wykorzystuje się kwas L-mlekowy, raczej jako dodatek w peelingach złożonych niż jako samodzielna substancja peelingująca. Sprawdź!

Kategorie
Peeling szikimowy

Peeling kwasem szikimowym to delikatny zabieg o ponadprzeciętnej mocy i skuteczności! Efektywnie oczyszcza skórę, uwalniając ja od zaskórników i przebarwień oraz wyraźnie odświeża i odmładza cerę.

Kategorie
Peeling retinolem

Peeling z retinolem to zabieg aktywizujący komórki skóry do intensywnej odnowy, wyraźnie rozjaśniający, odświeżający i odmładzający skórę. Twoja skóra odzyska zdrowy i promienny wygląd!

Kategorie
Peeling migdałowy

Kwas migdałowy działa intensywnie rewitalizująco i bakteriobójczo. Skutecznie rozjaśnia skórę i przywraca jej świeży, zdrowy wygląd. Może być stosowany na każdym typie skóry!

Umów się na konsultację z naszym specjalistą

Konsultacje z Kosmetologiem w naszym salonie odbywają się codziennie i bezpłatnie. Podczas konsultacji dowiesz się jaka terapia jest dla Ciebie najodpowiedniejsza, aby osiągnąć założony cel oraz poznasz pełną ofertę.

Umów się na konsultację!