Peeling z kwasem salicylowym

Kwas salicylowy należy do grupy beta-hydroksykwasów (BHA) i jest łagodniejszy od kwasów AHA. W kosmetologii najczęściej stosuje się 30% kwas salicylowy, który działa na skórę oczyszczająco, bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo. Ponadto usuwa martwe i stare komórki naskórka, wygładza strukturę cery, redukuje wypryski i zaskórniki, a także reguluje wydzielanie sebum i zwęża pory.

Peeling salicylowy

Peeling kwasem salicylowym usuwa martwe i stare komórki naskórka, wygładza strukturę cery, redukuje wypryski i zaskórniki, a także reguluje wydzielanie sebum i zwęża pory. Kwas salicylowy jest doskonałym zabiegiem dla osób zmagających się z trądzikiem, zmarszczkami i nie tylko. Przekonaj się sama!

Wskazania do peelingu salicylowego

trądzik (w tym trądzik zaskórnikowy, grudkowy oraz krostkowy)
przetłuszczanie się cery
przebarwienia
blizny pooparzeniowe
blizny potrądzikowe / zanikowe
cienie i worki pod oczami
piegi
wiotka skóra
zmarszczki

Peeling salicylowy - przeciwwskazania

ciąża i laktacja
choroby autoimmunologiczne typu kolagenoza i pęcherzyca
przerwanie ciągłości naskórka
trądzik różowaty
podrażnienia
liczne teleangiektazje
alergie skórne
opryszczka
leczenie dermatologiczne za pomocą pochodnych witaminy A (retinoidów)
liczne znamiona barwnikowe
stan po zabiegach chirurgicznych (2 miesiące)

Efekty peelingu kwasem salicylowym

Po peelingu salicylowym może wystąpić zaczerwienienie i podrażnienie skóry, dlatego istotnym elementem zabiegu jest optymalne dobranie odpowiedniego stężenia kwasu do problemów i typu cery. Efekty widać już po pierwszym peelingu kwasem salicylowym, ale zaleca się kurację składającą się z serii 6 – 8 zabiegów co 7- 14 dni. Najważniejsze z tych efektów to:

  • redukcja wyprysków w przypadku cery trądzikowej
  • zwężenie porów
  • regulacja pracy gruczołów łojowych
  • wyrównanie kolorytu cery
  • stymulacja syntezy kolagenu i elastyny
  • zapobieganie powstawaniu zmarszczek lub zmniejszenie głębokość tych już istniejących
  • zwiększenie elastyczności skóry
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu

Cennik

Nazwa zabiegu Czas trwania zabiegu Cena zabiegu Umów się na wizytę
ARCHITECT Peel Twarz, Szyja i Dekolt 75 min 359 zł
ARCHITECT Peel Twarz 60 min 309 zł
Nazwa zabiegu Czas trwania zabiegu Cena zabiegu Umów się na wizytę
ARCHITECT Peel Twarz, Szyja i Dekolt
75 min
359 zł
ARCHITECT Peel Twarz
60 min
309 zł

Kategorie
Peeling laktobionowy

Peeling laktobionowy dedykowany jest skórze nadwrażliwej, trądzikowej, atopowej, łuszczycowej i naczynkowej. Kwas laktobionowy należy do grupy kwasów hydroksylowych zwanych polihydroksykwasami (PHA)

Kategorie
Peeling pirogronowy

Kwas pirogronowy należy do organicznych związków chemicznych zwanych alfa ketokwasami. Ma właściwości eksfoliacyjne tzn. złuszczające, sebostatyczne i bakteriostatyczne.

Kategorie
Peeling glikolowy

Kwas glikolowy to jeden z najczęściej stosowanych w produktach kosmetycznych kwasów złuszczających z grupy AHA. Ma on bardzo prostą budowę, dlatego łatwo i szybko wnika w najgłębsze warstwy skóry.

Kategorie
Peeling fitowy

Peeling fitowy ma właściwości przeciwutleniające i chelatujące, wiąże pierwiastki, będące odpowiedzialnymi za procesy oksydacyjne

Kategorie
Peeling ferulowy

Profesjonalny peeling kwasem ferulowym to zabieg pozwalający efektownie i bezpiecznie odmłodzić i rozjaśnić skórę twarzy, tworząc równocześnie naturalną tarczę ochronną dla Twojej cery.

Kategorie
Peeling azelainowy

Kwas azelainowy jest organicznym związkiem chemicznym występującym w zbożach i należącym do grupy kwasów dikarboksylowych. Ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Kategorie
Peeling mlekowy

W dermatologii wykorzystuje się kwas L-mlekowy, raczej jako dodatek w peelingach złożonych niż jako samodzielna substancja peelingująca. Sprawdź!

Kategorie
Peeling szikimowy

Peeling kwasem szikimowym to delikatny zabieg o ponadprzeciętnej mocy i skuteczności! Efektywnie oczyszcza skórę, uwalniając ja od zaskórników i przebarwień oraz wyraźnie odświeża i odmładza cerę.

Kategorie
Peeling retinolem

Peeling z retinolem to zabieg aktywizujący komórki skóry do intensywnej odnowy, wyraźnie rozjaśniający, odświeżający i odmładzający skórę. Twoja skóra odzyska zdrowy i promienny wygląd!

Kategorie
Peeling migdałowy

Kwas migdałowy działa intensywnie rewitalizująco i bakteriobójczo. Skutecznie rozjaśnia skórę i przywraca jej świeży, zdrowy wygląd. Może być stosowany na każdym typie skóry!

Umów się na konsultację z naszym specjalistą

Konsultacje z Kosmetologiem w naszym salonie odbywają się codziennie i bezpłatnie. Podczas konsultacji dowiesz się jaka terapia jest dla Ciebie najodpowiedniejsza, aby osiągnąć założony cel oraz poznasz pełną ofertę.

Umów się na konsultację!