Profesjonalny peeling z kwasem szikimowym

Kwas szikimowy to łagodny organiczny związek chemiczny, który w naturze występuje w Shikimi, czyli w anyżu gwiaździstym. Już przy niewielkim stężeniu wykazuje silne właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Zastosowany w peelingu zapewnia łagodną i bardzo skuteczną terapię oczyszczająco – odmładzającą. Peeling szikimowy może być wykonywany o każdej porze roku (z zastosowaniem odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej) i na każdym rodzaju skóry, również na skórze dojrzałej, naczyniowej i suchej.

Peeling z kwasem szikimowym

Peeling kwasem szikimowym to delikatny zabieg o ponadprzeciętnej mocy i skuteczności! Efektywnie oczyszcza skórę, uwalniając ja od zaskórników i przebarwień oraz wyraźnie odświeża i odmładza cerę.

Wskazania do peelingu szikimowego

cera tłustą i mieszaną
cera zanieczyszczoną, szara, szorstka i pozbawioną blasku
starzejąca się skóra, utrata jędrności
zmarszczki i bruzdy
trądzik pospolity / trądzik różowaty
problemy skórne związane z rozszerzonymi porami, zaskórnikami
liczne przebarwienia i zaburzenia pigmentacji

Przeciwwskazania do peelingu szikimowego

ciąża i karmienie piersią
aktywne infekcje wirusowe lub bakteryjne
aktywne stany zapalne skóry (w tym łuszczyca i AZS)
opryszczka i rany / przerwana ciągłość skóry w obszarze wykonywania peelingu
zażywanie antybiotyków
świeże blizny i niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne
stosowanie terapii światłoleczniczych, leczenie retinolem

Peeling kwasem szikimowym - efekty

Peeling kwasem szikimowym skutecznie oczyszcza i rozjaśnia skórą, usuwa przebarwienia i wyrównuje koloryt cery. Daje efekt wygładzenia i napięcia skóry, który wygląda na zdecydowanie zdrowszą i wyraźnie odmłodzoną. Peeling szikimowy ma również właściwości medyczne i jest stosowany w leczeniu trądziku pospolitego / różowatego. Peeling z kwasem szikimowym nie tylko usuwa zaskórniki, ale również działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, minimalizując ryzyko rozwijania się stanów zapalnych i namnażania się bakterii.

 

Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu

Sprawdź teź

Kategorie
Peeling laktobionowy

Peeling laktobionowy dedykowany jest skórze nadwrażliwej, trądzikowej, atopowej, łuszczycowej i naczynkowej. Kwas laktobionowy należy do grupy kwasów hydroksylowych zwanych polihydroksykwasami (PHA)

Kategorie
Peeling pirogronowy

Kwas pirogronowy należy do organicznych związków chemicznych zwanych alfa ketokwasami. Ma właściwości eksfoliacyjne tzn. złuszczające, sebostatyczne i bakteriostatyczne.

Kategorie
Peeling salicylowy

Kwas salicylowy należy do grupy beta-hydroksykwasów (BHA) i jest łagodniejszy od kwasów AHA. W kosmetologii najczęściej stosuje się 30% kwas salicylowy, który działa na skórę oczyszczająco, bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo.

Kategorie
Peeling glikolowy

Kwas glikolowy to jeden z najczęściej stosowanych w produktach kosmetycznych kwasów złuszczających z grupy AHA. Ma on bardzo prostą budowę, dlatego łatwo i szybko wnika w najgłębsze warstwy skóry.

Kategorie
Peeling fitowy

Peeling fitowy ma właściwości przeciwutleniające i chelatujące, wiąże pierwiastki, będące odpowiedzialnymi za procesy oksydacyjne

Kategorie
Peeling ferulowy

Profesjonalny peeling kwasem ferulowym to zabieg pozwalający efektownie i bezpiecznie odmłodzić i rozjaśnić skórę twarzy, tworząc równocześnie naturalną tarczę ochronną dla Twojej cery.

Kategorie
Peeling azelainowy

Kwas azelainowy jest organicznym związkiem chemicznym występującym w zbożach i należącym do grupy kwasów dikarboksylowych. Ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Kategorie
Peeling mlekowy

W dermatologii wykorzystuje się kwas L-mlekowy, raczej jako dodatek w peelingach złożonych niż jako samodzielna substancja peelingująca. Sprawdź!

Kategorie
Peeling retinolem

Peeling z retinolem to zabieg aktywizujący komórki skóry do intensywnej odnowy, wyraźnie rozjaśniający, odświeżający i odmładzający skórę. Twoja skóra odzyska zdrowy i promienny wygląd!

Kategorie
Peeling migdałowy

Kwas migdałowy działa intensywnie rewitalizująco i bakteriobójczo. Skutecznie rozjaśnia skórę i przywraca jej świeży, zdrowy wygląd. Może być stosowany na każdym typie skóry!

Umów się na konsultację z naszym specjalistą

Nie wiesz, na jaki rodzaj peelingu się zdecydować? Nasi profesjonalni i doświadczeni Kosmetolodzy chętnie pomogą ci zdecydować w trakcie bezpłatnych konsultacji. W trakcie konsultacji dowiesz się wszystkiego o peelingu szikimowym oraz doradzą jaki peeling pomoże Ci osiągnąć zamierzone efekty. Skorzystaj już dziś!

Umów się na konsultację!