Przyczyny powstawania przebarwień posłonecznych

Aż 70% fototoksyn i fotoalergenów uaktywniana jest przez działanie promieniowania UVA.  Pod wpływem promieniowania UV najpierw pojawia się rumień, potem następuje wzrost liczby melanocytów i nasilenie pigmentacji. Przy przewlekłej ekspozycji na słońce mogą pojawiać się ogniska trwałej hiperpigmentacji. Przebarwienia najczęściej zlokalizowane są na bocznych częściach szyi i twarzy, dekolcie, na wierzchach dłoni.

Usuwanie przebarwień posłonecznych

Laserowy proces niszczenia zmian barwnikowych przebiega w znacznie łagodniejszy oraz bezpieczniejszy sposób niż peelingi chemiczne. Światło pulsujące IPL atakuje jedynie ciemniejsze obszary, które są podgrzewane i wyeksponowane dla drugiej fazy zabiegu: prądu RF, który przenika przez głębsze warstwy zmian kolorytu, defragmentując mikrostrukturę melaniny. W ten sposób nadmiar pigmentu jest eliminowany z widocznych warstw skórnych.

Wskazania do usuwania przebarwień posłonecznych laserem

Przebarwienia posłoneczne
Melazma
Starzenie się skóry
Znamiona
Poprawa ogólnego wyglądu skóry

Przeciwwskazania do usuwania przebarwień posłonecznych laserem

choroby skóry: aktywna opryszczka, łuszczyca, liszaj płaski i inne
fotodermatozy,
przerwanie ciągłości skóry,
przyjmowanie ziół fotouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp polny) oraz pochodnych witaminy A (retinoidów)
skłonności do bliznowacenia i przebarwień,
opalenizna, samoopalacz (do 2tygodni przed zabiegiem),
ciąża, karmienie piersią,
botox w miejscu zabiegu.

Zobacz pozostałe zabiegi

Kategorie
Wybielanie skóry pod pachami

Gładka i jasna skóra pod pachami? To możliwe! Wybielanie pach można przeprowadzić za pomocą kilku sprawdzonych metod, dopierając sposób na przebarwienia pod pachami do typu skóry i Twoich potrzeb.

Kategorie
Plamy starcze leczenie

Na Twojej dojrzałej skórze pojawiają się przebarwienia? To tzw. plamy starcze, których widoczność możesz skutecznie redukować! Laserowe usuwanie plam starczych jest skuteczne i bezpieczne dla skóry.

Umów się na konsultację z naszym specjalistą

Konsultacje z Kosmetologiem w naszym salonie odbywają się codziennie i bezpłatnie. Podczas konsultacji dowiesz się jaka terapia jest dla Ciebie najodpowiedniejsza, aby osiągnąć założony cel oraz poznasz pełną ofertę.

Zapisz się na zabieg już dziś!