Profesjonalny peeling retinolowy 

Retinol to witamina A w czystej postaci, często nazywana eliksirem młodości. Peeling z retinolem działa zarówno powierzchniowo, jak i w głębszych warstwach skóry. Intensywnie złuszcza naskórek, pobudzając równocześnie do produkcji włókna kolagenowe i elastynę. Pogrubiony i wzmocniony naskórek gwarantuje skórze jędrność, doskonałe napięcie i odpowiednią gęstość, dzięki której cera jest zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi – zanieczyszczeniami i promieniowaniem UV.

Peeling - złuszczanie retinolem

Peeling z retinolem to zabieg aktywizujący komórki skóry do intensywnej odnowy, wyraźnie rozjaśniający, odświeżający i odmładzający skórę. Twoja skóra odzyska zdrowy i promienny wygląd!

Wskazania do peelingu chemicznego z retinolem:

cera szara i matowa, pozbawiona blasku
skóra zmęczona i dojrzała
zmarszczki i bruzdy
przebarwienia (również fotostarzenie)
obniżona kondycja skóry
skóra narażona na zanieczyszczenia
utrata jędrności i napięcia skóry, wiotkość skóry

Przeciwwskazania do peelingu z retinolem:

alergie skórne i nadwrażliwość na retinol
zabiegi i leczenie dermatologiczne prowadzone z użyciem witaminy A
opryszczka i aktywne stany zapalne w obszarze zabiegu
trądzik różowaty
choroby autoimmunologiczne
opalona skóra, ekspozycja na słońce

Peeling chemiczny z retinolem - efekty

Peeling z retinolem może być przeprowadzany pojedynczo lub w seriach, w zależności od stopnia skomplikowania problemów skórnych, dojrzałości skóry, jej typu i kondycji. Peeling retinolem najlepiej przeprowadzać w okresie jesienno – zimowym. Efektem peelingu chemicznego z retinolem jest wyraźne rozjaśnienie i odmłodzenie skóry. Peeling retinolowy spłyca zmarszczki i bruzdy, wyrównuje koloryt skóry oraz zagęszcza skórę i poprawia jej napięcie. Skóra odzyskuje jędrność i sprężystość oraz zdrowy blask.

 

Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu
Efekty zabiegu

Zobacz również

Kategorie
Peeling laktobionowy

Peeling laktobionowy dedykowany jest skórze nadwrażliwej, trądzikowej, atopowej, łuszczycowej i naczynkowej. Kwas laktobionowy należy do grupy kwasów hydroksylowych zwanych polihydroksykwasami (PHA)

Kategorie
Peeling pirogronowy

Kwas pirogronowy należy do organicznych związków chemicznych zwanych alfa ketokwasami. Ma właściwości eksfoliacyjne tzn. złuszczające, sebostatyczne i bakteriostatyczne.

Kategorie
Peeling salicylowy

Kwas salicylowy należy do grupy beta-hydroksykwasów (BHA) i jest łagodniejszy od kwasów AHA. W kosmetologii najczęściej stosuje się 30% kwas salicylowy, który działa na skórę oczyszczająco, bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo.

Kategorie
Peeling glikolowy

Kwas glikolowy to jeden z najczęściej stosowanych w produktach kosmetycznych kwasów złuszczających z grupy AHA. Ma on bardzo prostą budowę, dlatego łatwo i szybko wnika w najgłębsze warstwy skóry.

Kategorie
Peeling fitowy

Peeling fitowy ma właściwości przeciwutleniające i chelatujące, wiąże pierwiastki, będące odpowiedzialnymi za procesy oksydacyjne

Kategorie
Peeling ferulowy

Profesjonalny peeling kwasem ferulowym to zabieg pozwalający efektownie i bezpiecznie odmłodzić i rozjaśnić skórę twarzy, tworząc równocześnie naturalną tarczę ochronną dla Twojej cery.

Kategorie
Peeling azelainowy

Kwas azelainowy jest organicznym związkiem chemicznym występującym w zbożach i należącym do grupy kwasów dikarboksylowych. Ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Kategorie
Peeling mlekowy

W dermatologii wykorzystuje się kwas L-mlekowy, raczej jako dodatek w peelingach złożonych niż jako samodzielna substancja peelingująca. Sprawdź!

Kategorie
Peeling szikimowy

Peeling kwasem szikimowym to delikatny zabieg o ponadprzeciętnej mocy i skuteczności! Efektywnie oczyszcza skórę, uwalniając ja od zaskórników i przebarwień oraz wyraźnie odświeża i odmładza cerę.

Kategorie
Peeling migdałowy

Kwas migdałowy działa intensywnie rewitalizująco i bakteriobójczo. Skutecznie rozjaśnia skórę i przywraca jej świeży, zdrowy wygląd. Może być stosowany na każdym typie skóry!

Umów się na konsultację z naszym specjalistą

Nie wiesz, na jaki rodzaj peelingu się zdecydować? Nasi profesjonalni i doświadczeni Kosmetolodzy chętnie pomogą ci zdecydować w trakcie bezpłatnych konsultacji. W trakcie konsultacji dowiesz się wszystkiego o peelingu retinolem oraz doradzą jaki peeling pomoże Ci osiągnąć zamierzone efekty. Skorzystaj już dziś!

Zapisz się na konsultację już dziś!